nahrávání

Integrace zařízení

Systém tvoří otevřenou platformu inteligentní instalace k současným i budoucím systémům.

Díky své plné integraci technologií ethernetových sítí a internetových technologií lze na jedné síti provozovat systém inteligentní elektroinstalace a zařízení od dalších výrobců připojená na tuto síť a vzájemně je propojit.

Systém může prostřednictvím čidel CO2 sledovat stav vzduchu v jednotlivých místnostech a pomocí komunikace po ethernetové síti ovládat ventilaci v domě tak, že stále dýcháte zdravý a čerstvý vzduch.

Systém je například schopen plně zaintegrovat zabezpečovací ústřednu a přebírat od ní nejen informace v případě narušení objektu, ale pokud není dům ve stavu střežení využívá informace o pohybu osob například k ovládání osvětlení. Automaticky Vám tak rozsvítí na cestu do pokoje nebo naopak zhasne pokud jste odešli z pokoje a zapomněli zhasnout světlo.

Důležitým zaintegrovaným zařízením je i meteostanice poskytující informace o intenzitě venkovního osvětlení (využití pro spínání venkovních i vnitřních světel, ovládání zastínění oken roletami), rychlosti větru (ochrana venkovních žaluzií a markýz) a intenzitě dešťových srážek (zavírání střešních oken, zavlažování zahrady).

Při návrhu jednotlivých technologií domu je nezbytné požadovat po jejich dodavatelích zajištění komunikačního rozhraní pro integraci do systému inteligentní elektroinstalace.

Z mnohaleté praxe vybíráme jako příklad integrace zařízení od renomovaných výrobců:

ATREA

 

VentiAir

STIEBEL ELTRON

MICROCOMP Plus s.r.o. 1996 - 2024